Aktiviteter
Velkommen til plateslippkonsert med Ljom på Saemien Sijte! Det har gått fem år siden forrige opptreden på Snåsa og nå kommer endelig gruppa tilbake med sitt nye album “Trollskjegg og trillbår”.
Finnes det noe som heter samtidsfolkemusikk? Bandet Ljom fra Snåsafjella er i så fall en god representant for den sjangeren. Først og fremst er den nye plata et gnistrende fyrverkeri av spilleglede og uttrykkskraft. Men tekstene er også viktige. Ljoms og vokalisten Kjersti Kvelis fortellerstemme beskriver mange minner og tilbakeblikk til barndom og ungdomsår i denne nye produksjonen med det pittoreske navnet “Trollskjegg og trillbår”. Naturen er et viktig utgangspunkt for alle fortellingene som handler om oppdagelse av seg selv og verden, møter med alt det rare og spennende på fjella, i skogen, på myra eller på lekeplassen.
“Jeg har hygga meg kraftig sammen med musikken til folkemusikkbandet Ljom tidligere og det gjør jeg så avgjort også med denne sprudlende og herlige tredjerunden til det unge trønderbandet.” – Tor Hammerø, Nettavisen
På Scenen:
Kjersti Kveli – vokal
Sivert Skavlan – cello/klarinett
Nils Andersson – gitar
Anne Marte Eggen – bass
BILLETTER TIL KONSERT KJØPES HER
I forkant av konserten blir det servert tre-retters middag.
Egen lenke til booking kommer!